Sportovní soutěže

Úspěch v Sazka olympijském víceboji

Naše škola se ve školním roce 2019/2020 zapojila do Sazka olympijského víceboje, v rámci kterého plnici žáci různé sportovní disciplíny. V rámci tohoto víceboje bylo vylosováno několik škol, které splnily tyto disciplíny a za odměnu získaly trénink se slavným olympijským sportovcem. Dne 2.10.2020 naší školu navštívil tým Sazka olympijského víceboje, který k nám přivezl slavnou beachvolejbalistku Kristýnu Hoidarovou Kolocovou. Žáci si užili dopoledne plné sportovních disciplín a náramně se bavili. Děkujeme Sazka olympijskému víceboji za skvělé dopoledne.

Odkaz na fotografie z tréninku:

Úspěch v atletické olympiádě 2019

Atletickou olympiádu malotřídních škol již tradičně uspořádala v polovině června základní škola Hořátev. Klání se účastnilo rekordních 11 škol z okresu Nymburk a Kolín, které změřily síly ve čtyřech atletických disciplínách. Každá škola mohla obsadit tři kategorie dívek a chlapců rozdělených podle ročníků, přičemž každý závodník mohl zasáhnout maximálně do dvou disciplín.

Součtem bodů za prvních šest závodníků v pořadí každé disciplíny a kategorie bylo  určeno pořadí škol, kde s ohromujícím náskokem 45 bodů obhájila prvenství pořádající ZŠ Hořátev. K zisku poháru za nejlepší školu ji pomohly skvělé individuální výkony hořátevských žáků a žákyň. V nejmladších dívkách se dvakrát dostaly na stupně vítězů E.Hrdličková a M.Přibylová shodně v běhu na 50 metrů a 400 metrů. Ve sprintu  vyhrál také páťák T.Duchoň, v nižší kategorii v delším běhu A.Dědek, který navíc přidal triumf ve skoku dalekém výkonem 361 cm. Podobně si vedl O.Musil, který jasně vyhrál svoje disciplíny hod míčkem a běh na 400 metrů. Že jsou v Hořátvi dobré skokanky předvedla i vítězka skoku mladší žákyně V.Dědková.

Na druhém místě v pořadí se umístila překvapivě ZŠ Běrunice, která se opírala zejména o dobrý hod míčkem, kde zvítězili D.Dvořáček a E.Kneblová, ve skoku přidal prvenství F.Veliký. Velký souboj probíhal o třetí místo, nakonec se radovalo ZŠ Hradištko s atleticky disponovanou M.Mojžíšovou (výhra v hodu a běhu na 400 metrů) o pouhé tři body před ZŠ Vrbová Lhota, které výrazně pomohla  vítězka sprintu N.Třešňáková. Z dalších výborných individuálních výkonů zaujala ještě J.Raulová z Křečkova, vítězka obou běhů a J.Makeš ze Strak, který vyhrál sprint pěkným časem 8,26 s a přidal i výhru v hodu míčkem.

ATLETICKÁ OLYMPIÁDA MALOTŘÍDNÍCH ŠKOL 2019

1. Hořátev 115 bodů