Jak nás vidí

 

Jak vidí žáci 3. - 5. třídy své učitele (hodina slohu)

 

Pan učitel Milan Vydra
- je docela přísný, má chytrou hlavu, je šikovný a je s ním zábava
- je přísný a spolehlivý
- je ne vždy úplně nejpříjemnější, ale aspoň je velmi pohotový a občas šíleně rozesmátý
- je přísný a o hodině nám všechno vysvětlí tak, abychom to pochopili

Pan učitel Michal Peška
- je hodný, ale i přísný a spravedlivý. Hodiny s ním mě baví.
- je hodně trpělivý v hodině. Baví mě s ním i testy.
- s nikým se nemazlí, když se rozzlobí, tak je přísný
- je mírný a umí dobře angličtinu


 

 

Jak vidí naši bývalí žáci naši školu, ve které začínali a jak se jim daří po přechodu na druhý stupeň ZŠ Tyršova v Nymburce

 

Dobrý den pane učiteli,
v 6.třídě ZŠ Tyršova se mi líbí.Do kolektivu jsem se zapojila celkem dobře, mám tu nové i staré kamarády. Třídní učitelka p.Benešová je velice milá a hodná. Se vším nám ráda pomůže. Ostatní učitelé jsou také vstřícní, ale někteří jsou i přísnější. Učivo zvládám zatím dobře. Nemám v žádném předmětu velký problém.

Zdraví Nikola Procházková

 

ZŠ Hořátev pro nás byla dobrým začátkem do vzdělávací fáze života. V ZŠ Tyršova se nám díky výuce na škole v Hořátvi pokračuje velmi dobře. Jen málo dětí má příležitost jako my, protože kdy se stane, že byste měli ve vesnici školu tak dobře vybavenou? Hlavně se nám moc líbí, jak učitelé ve škole v Hořátvi vše berou s nadhledem a dětem věnují i svůj volný čas pořádáním zájmových kroužků. Samozřejmě litujeme, že jsme tu nemohli zůstat, ale nemůžeme říct, že v Nymburce je to hrozné, ba naopak, jsou tu moc hodní učitelé, kteří vždy poradí. Někteří jsou sice přísní, ale přísnost musí být. Velmi děkujeme za snaživost učitelů v Hořátvi, kteří nám pomohli dosáhnout dobrých výsledků v Nymburce.

     Markéta Štekrtová a Patricie Pincevičová

 


Dobrý den, posílám Vám jménem Kristýnky její hodnocení ve škole v Nymburce. Zapojení do kolektivu hodnotí zatím kladně a v učení navázali celkem dobře, jen s tím, že jste byli v některých předmětech napřed. Výsledky má jinak dobré, jenom jí občas nebaví dějepis. Paní učitelka Benešová (třídní ) je s Týnou spokojená. A kdyby nastaly problémy, tak si zvou do školy rodiče. Na vysvědčení jí vychází dvě dvojky.

S pozdravem Jana Krátká (maminka Kristrýny Krátké)

 

Jak vidí někteří učitelé ZŠ Tyršova v Nymburce naše bývalé žáky

 

Dobrý den vážený pane řediteli,

Každý z žáků Vaší základní školy je sice velká osobnost, ale i tak se v jejich charakteru najdou shodné znaky. Všichni jsou velice komunikativní, takže od počátku působení na této škole neměli problém s vyjadřováním svých názorů, což je pro nás, učitele, dost důležité. Naši žáci by se od nich mohli učit. Vaši žáci dále také téměř nikdy (až na výjimky) nepodceňují domácí přípravu a jen málokdy nepřinesou domácí úkol. Když už se tak stane, svou chybu se snaží při nejbližší příležitosti napravit. Velice se nám líbí jejich pozitivní myšlení (až na výjimky) a velké nadšení pro aktivity, ve kterých mohou pracovat samostatně a využívat jiných zdrojů než jsou učebnice.
Jediný problém, se kterým se u žáků ze ZŠ Hořátev potýkáme, je velká upovídanost, která vnáší do výuky chaos. Doufáme, že s tímto negativním aspektem se ale již brzy vypořádáme, musíme si uvědomit, že jsou zde teprve třetí měsíce.

S pozdravem
Jan Jeřábek, Zdislava Benešová a Hana Šídová